Biolämmityskontti on toimintavalmis

lämpökeskus kotimaisille polttoaineille.

Kaikki lämpökeskuksen tarvitsema tekniikka ja varusteet ovat

valmiiksi asennettuina. Sijoituskohteessa tarvitsee tehdä vain

vesi- ja lämmitysputkien liitostyöt sekä sähkökytkennät kontin

sähköpääkeskukseen.

Biolämmityskontit ovat runsaasti varusteltuja, mm.

jatkuvasäätöinen poltinautomatiikka ja savukaasuimuri kuuluvat

vakiovarusteisiin. Jatkuvasäätöinen poltinautomatiikka

minimoi lepojaksot ja parantaa näin laitoksen toimintavarmuutta

ja hyötysuhdetta. Savukaasuimurilla taas vältetään

korkeat maastoon sopimattomat savupiiput sekä saavutetaan

hallittu paloprosessi ja pienempi takapalon vaara.

Pellettilämmitykseen varustetut kontit poikkeavat polttoainelaitteiden

osalta jonkun verran edellä mainitusta. Pelletille

soveltuvat pienemmät syöttöruuvit ja takapalosuojajärjestelmä

on erilainen. Myös varastot on useimmiten järkevää rakentaa

erikseen pystysiiloista. 200-500 kW pellettikonttien mitat BK

300 hakekontin mukaan.

Biolämpökontti sopii erinomaisesti myös

lämpöyrittämiseen.

Kun kohteen lämpöenergian tarve muuttuu, on kontin siirto

uuteen paikkaan vaivatonta ja taloudellista.

BIOLÄMMITYSKONTIN YKSITYISKOHTIA

1. biopoltin puhaltimineen

2. polttoainevaraston syöttöruuvi, pudotussuppilo ja poltinruuvi

3. polttoainevaraston tankopurkaimet

Kontin päämitat (mm)

Hakekontti Teho

Pohjan mitat

Pituus Leveys Korkeus

BK 300 200 - 300 kW 7200 3260 3200

BK 500 400 - 500 kW 7200 7200 4070

 

 

 

 

Püsipõlemisega tahkeküttekatel Suured täiteluugid kergeks täitmiseks ja puhastamiseks.Suur täiteruum, mis kindlustab pika põlemisaja, süüteklapi käsitsemine esiküljelt. Katla varustuses on komplekselt sisseehitatud ohutuspatarei,minimaaltermostaat, põlemisregulaator,tuhasahtel, katlatermomeeter ning segamis ja puhastuskomplekt. Suured järelküttepinnad ja eriti tõhus põlemisgaaside käikude teekond võimaldavad soojust kasutada eriti efektiivselt,pika kasutuseaga põlemisrest. 5-aastane täisgarantii ja 15-aastane varuosade tarnegarantii.
Hind 38000.-eek
Katlaid toodetakse nelja tüüpi mis on äramärgitud ka tüübitähises: U 22 C pruunsöe ja puudega köetavad katlad, U 22 P gaasikatlad, U 22 N õlikatlad, U 22 D puukatlad. 
VIARUS U22 katlad on kasutusel kuni 90 C veetemperatuuri saamiseks nominaalsurvega 0,4 MPa. U22 katlad on pikaealised kuna katla elemendid on valmistatud malmist. Katlaid toodetakse erineva võimsusega, vastavalt tellija soovile. Katel on väljast vooderdatud isolatsioonimaterjaliga mis vähendab soojakadusid. Katla kasutegur on 83% ja efektiivsus 71-78% piires. Katel on varustatud automaatse õhuklapiga mis tagab kütuse optimaalse põlemise. Samuti kuulub katla komplekti veetemperatuuri ja katla rõhu näidikud mis asuvad katla juhtpuldil. Sobivad kasutamiseks individuaalelamutes kui ka väiksemate tootmishoonetes.
 
hind 45000.-eek
Puugaasikatel sPürolüüsil põhinev põlemisprotsess ja automaatika aitab saavutada optimaalset põlemisreziimi ja kuni 91% kasuteguri.
Hind 3800.-eek
Graanulkatel kuulub tippklassi. valmistatud katelt saab kasutada kõikide enamlevinud pelletipõletitega. Põletit saab ühendada katlasse nii vasakult kui paremalt poolt. Katla kasutamine ja hooldus toimub lihtsalt katla esiküljelt.
Kaasaegse Jäspi katlaga saavutatakse põleti õige reguleerimise korral ligi 90% kasutegur. Pelletite põletamisel eralduvate suitsugaaside ja tahmaosakeste hulk on oluliselt väiksem, kui teisi tahkeid kütteaineid kasutades.
Graanulkatel on projekteeritud spetsiaalset pelletite põletamiseks. Katla suur veemaht kindlustab piisava hulga tarbevee valmistamise ( tarbevee spiraal on katla komplektis) ja põhivarustuses on ka 6Kw elektriküttekeha, mis kindlustab kütmise jätkumise ka näiteks pelletite ootamatul lõppemisel.
Automaatne puhas ja kõrge kasuteguriga graanulküttesüsteem on kasutusmugavuselt pea samaväärne õliküttega.
Graanulkatla saab kergesti ümber seadistada puidu või kütteõli kasutamiseks. Selleks tuleb komplekti lisada vaid katla ukse- ja restikomplekt.

Hind 5200.-eek
Tahke- ja õlikütte kombikatel on kombineeritud katel saavutamaks optimaalset kasutusmugavust ja küttekulude kontrolli. Komplektis oleva tarbeveespiraal ja elektriküttekeha teevad Jäspi Tuplast universaalseima lahenduse kombikatelde vallas.  
Katel DAKON NM on spetsiaalselt välja töötatud vedelkütuse põletamiseks. Õlipõleti on kinnitatud uksele, mida võib avada nii paremale kui vasakule. Katel on valmistatud terasest, valtsitud põlemiskambriga samuti on võimalus paigaldada soojusvahendi kuuma tarbevee valmistamiseks. Katel DAKON NM on varustatud automaatikaga mida juhivad ruumi-, katla- ja blokeerimistermostaat. Ruumi termostaadi võib varustada päevase või nädalase programmkellaga. Põleti ohutuse tagab fotoelemendiga varustatud kütteautomaatika. Pärast kütuse süütamist leek põlemiskambris suunatakse torukonverterisse. Igas torus asub spiraal, mis aeglustab põlemisjääkide liikumist, suurendades seeläbi katla kasutegurit.

Arvestades meie suhteliselt kõrgeid soojusenergia hindu, tagab just soojussõlme kaasajastamine tarbijale kohese rahalise kokkuhoiu. Investeeringud kaasaegsesse soojussõlme on väga lühikese tasuvusajaga. Kuna  soojussõlmed on soojusvahetite kaudu eraldatud soojustootjast, on sõlmede paigaldus kasulik ka soojuse tootjale: ei ole vaja rakendada täiendavaid abinõusid küttevee kulu reguleerimiseks.

 

Arvestades meie suhteliselt kõrgeid soojusenergia hindu, tagab just soojussõlme kaasajastamine tarbijale kohese rahalise kokkuhoiu. Investeeringud kaasaegsesse soojussõlme on väga lühikese tasuvusajaga. Kuna  soojussõlmed on soojusvahetite kaudu eraldatud soojustootjast, on sõlmede paigaldus kasulik ka soojuse tootjale: ei ole vaja rakendada täiendavaid abinõusid küttevee kulu reguleerimiseks.

Kaugküttesse lülitatud hoone soojussõlme  koosseisu kuuluvad (näiteks):

 

Kaugküttesse lülitatud hoone soojussõlme  koosseisu kuuluvad (näiteks):

 

Maasoojuspump

Suve jooksul talletavad pinnase ülemised kihid endasse päikeseenergiat. Selle energiahulga ärakasutamiseks rakendatakse soojuspumba tehnoloogiat, et maapinda või ka vette kogunenud päikesesoojust üle kanda hoonetesse ruumide kütmiseks. Tehniliselt toimib asi alljärgnevalt: ca 1,2 meetri sügavusele pinnasesse on paigaldatud 1,5-meetriste vahedega plasttorud. Torustikus ringleb külmumiskindel vedelik, mis kogub endasse ümbritsevas keskkonnas olevat soojust. Selle soojuse arvel toimub soojuspumba aurustis külmutusagensi aurustumine, kusjuures aurustumistemperatuur peab olema madalam veetemperatuurist (soojus levib vaid kõrgema temperatuuriga kehalt madalama temperatuuriga kehale). Aur komprimeeritakse kompressoris eesmärgiga tõsta külmutusagensi temperatuuri. Komprimeeritud aur kondenseerub kondensaatoris. Auru kondenseerumissoojust kasutatakse hoone küttesüsteemi vee soojendamiseks. Kondensaatorist väljuv kondensaat drosseldatakse temperatuuri alandamiseks reguleerventiilis (drosselventiilis) aurustusrõhuni. Soojuspumbas mahajahtunud vedelik juhitakse tagasi maapinnas asuvatesse torudesse, kus see kogub endasse uut soojusenergiat. Kuna Rõuge põhikooli hoones kasutatakse ka põrandakütet, siis on võimalik soojuspumba abil toota kulutades 1 kWh elektrienergiat rohkem kui 4 kWh soojusenergiat. Sellisel soojuse saamisel ei teki suitsu, tahma, keskkonda kahjustavaid gaase ega muid põlemisjääke. Pole vaja transportida kütust, põlemisprotsessi puudumise tõttu puudub tuleoht. Ka on maasoojuspumba kasutamisel elektrienergia kulu mitu korda väiksem kui traditsiooniliste elektriküttesüsteemide kasutamise korral, mis annab nende kasutamisel olulise energiasäästu.

Soojuspumbad
Soojuspumpasid on ise kahte liiki - ühed on maasoojuspumbad, mida kirjeldati ülal ning teised on õhusoojuspumbad, mille abil saadakse soojusenergiat otse välisõhust. Soojuspumpasid on saadaval küllalt suures võimsuse vahemikus, alates paarist kW-st kuni mitmete MW-deni, seega antud süsteeme võib kasutada nii individuaalelamu kui ka suurte hoonetekomplekside soojusenergia vajaduse rahuldamiseks, samuti kaugkütteks. Soojuspumpade kasutamine laieneb kiiresti kõikjal Euroopas, eriti Rootsis ja Soomes. Ka Eestis on nende kasutamine jõudsalt kasvama hakanud - kokku on neid paigaldatud üle 200 koguvõimsusega ca 2,5 MW ning nendega on toodetud soojusenergiat üle 7 GWh aastas.